Artykuł o kosmetykach, urodzie i zabiegach

, ani cera, ani paznokcie. O ile w zimie włosy możemy ukryć pod czapką a dłonie w rękawiczkach, o tyle letnią porą więcej odkrywamy i nie możemy pozwolić sobie, aby było widać wyraźne niedociągnięcia w tym zakresie. Pomocne oczywi

Artykuł o kosmetykach, urodzie i zabiegach

Zadbana skóra, włosy i paznokcie

Lato trwa w najlepsze, dlatego warto pamiętać, by na bieżąco dbać o swoje ciało i pielęgnować je w każdym zakresie. Naszej uwadze nie mogą umknąć ani włosy, ani cera, ani paznokcie. O ile w zimie włosy możemy ukryć pod czapką a dłonie w rękawiczkach, o tyle letnią porą więcej odkrywamy i nie możemy pozwolić sobie, aby było widać wyraźne niedociągnięcia w tym zakresie. Pomocne oczywiście okażą się różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, takie jak depilacja, manicure czy olejowanie włosów. Wybór najlepszego zabiegu powierzmy specjalistom, którzy są pod tym względem znacznie bardziej doświadczeni i mogą pomóc nam doprowadzić naszą skórę, włosy czy paznokcie do odpowiedniego stanu.


Krótka historia lakieru do paznokci

Lakier do paznokci ? kolorowy lakier nakładany na paznokcie (zarówno u dłoni, jak i stóp) jako ozdoba. Dostępny jest w różnych kolorach, choć najbardziej popularny jest kolor czerwony. Kosmetyk ten stosowany jest głównie przez kobiety.

Według niektórych źródeł lakier do paznokci wynaleziono w Chinach ok. 3000 lat przed naszą erą. Za panowania dynastii Ming długie, zadbane paznokcie uważano za oznakę wysokiego pochodzenia. Lakier do paznokci był używany również w starożytnym Egipcie i przez Inków. Wynalazek współczesnego lakieru do paznokci pochodzi z roku 1932, kiedy to bracia Charles i Joseph Revson oraz ich przyjaciel Charles Lachman, wyprodukowali pierwszy lakier do paznokci o nazwie Revelon, zresztą stale jeszcze obecny na rynku.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_do_paznokci


Depilacja laserowa - cytat z Wiki

Depilacja laserowa ? depilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną1. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa