Bezpieczeństwo i higiena pracy

humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate...doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wyk

Dodane: 23-10-2014 12:39
Bezpieczeństwo i higiena pracy firma bhp warszawa
prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate...doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

na temat szkoleń bhp

Myślę, że najtańszym i najlepszą metodą na szkolenia bhp jest kupienie ich w wersji prze internet. Myślę, że z takiej formy szkoleń mogą skorzystać właściciele firmy.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy biurowej lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego:
Przy pracy z komputerem krzesło ma dużą rolę - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do kompa powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz ergonomicznie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość skomplikowane prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej 100 podwładnych muszą mieć własnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu bardzo dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Zapobieganie wypadkom

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie przytrafią. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych wymogów i wymogów w zakresie bezpieczeństwa pracy. Wiele firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc pracowników. A osoba nie znająca ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Tutaj przypomina mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden z pracowników naprawia maszynę, która nie była wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez przypadek naciska włącznik. Maszyna nie daje się wyłączyć i niestety nierozważny robotnik traci rękę. Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje znaczne odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Mimo wszystko lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Przez internet

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń bhp w Polsce jest dosyć spora. Wystarczy wyszukać słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost spory. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Sensowną alternatywą dla zwykłych szkoleń bhp są szkolenia internetowe. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę znakomita oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy posiedzieć przy kompie.