Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty?

i i są materiałem, który obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach. Zaletą tego materiału jest bardzo duże podobieństwo do szkliwa, które naturalnie występuje w naszych zębach, jest światłoutwardzalne co sprawia ż

Co musisz wiedzieć przed wizytą u dentysty?

Wypełnienie kompozytem

Dentystyczne leczenie ubytków w uzębieniu odbywa się przy pomocy nowoczesnych materiałów, które są twarde i wytrzymałe. Nowoczesne wypełnienia są nazywane kompozytami i są materiałem, który obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach.

Zaletą tego materiału jest bardzo duże podobieństwo do szkliwa, które naturalnie występuje w naszych zębach, jest światłoutwardzalne co sprawia że zaraz po wykonanym zabiegu możemy normalnie jeść. Cały zabieg nie jest bardziej skomplikowany niż tradycyjne wypełnienie, jest również dość tanie. Właśnie dlatego warto zapytać swojego dentystę czy stosuje materiał kompozytowy.


Jak dbać o higienę jamy ustnej

Higiena jamy ustnej to podstawa dobrego stanu uzębienia i sposób na uniknięcie częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście mimo nienagannej higieny warto co jakiś czas odwiedzi swojego dentystę na kontrolę. Najważniejsza rzeczą jest mycie zębów po posiłkach (przynajmniej 2 razy dziennie). Jako zabieg dodatkowy można płukać jamę ustną specjalnym płynem do płukania oraz raz w tygodniu czyścić zęby z nicią dentystyczną.

Ważne aby słodkości jeść po głównym posiłku i od razu umyć zęby w ten sposób cukry nie zdążą zaszkodzić naszemu szkliwu.


O stomatologii - Wikipedia

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia