Zaburzenia w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego u kobiet

stalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane w bardzo del

Zaburzenia w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego u kobiet

Badania wykonywane u kobiet w ciąży

U kobiet w ciąży wykonywane są różnego rodzaju badania kontrolne. Są to zarówno badania krwi, jak i badania usg. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane w bardzo delikatny sposób. W przeciwnym razie badania przeprowadzane u kobiet w ciąży mogą się okazać dla nich niebezpieczne. Wiedzą o tym bardzo dobrze lekarze i pielęgniarki, dlatego starają się bardzo dobrze przygotowywać kobiety do badań, jakie mają zostać u nich przeprowadzone. Starają się także tłumaczyć im, w jaki sposób przeprowadzone zostanie konkretne badanie.


Leki przyjmowane przez chorych na cukrzycę

Wprawdzie lekarze podkreślają, że cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych, jednak przyznają, iż należy ona do chorób przewlekłych, które muszą być leczone praktycznie przez całe życie. Dlatego osoby chorujące na cukrzycę muszą przyjmować różnego rodzaju leki. Są to nie tylko leki obniżające poziom cukru we krwi, ale też lekarstwa normujące pracę nerek i podwyższające odporność organizmu. Równie ważne jest, aby osoby chorujące na cukrzycę odbywały regularne wizyty lekarskie i poddawały się profilaktycznym badaniom lekarskim. Dzięki temu lekarze będą mogli stale monitorować stan ich zdrowia i postępy podjętego przez nich leczenia. To wszystko daje szansę na spokojne życie z cukrzycą przez wiele lat.


Czym zajmuje się endokrynologia

Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, hormony w dużym stopniu decydują o prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, o ile oczywiście ich wydzielanie nie jest nadmierne, albo na zbyt niskim poziomie. Praca różnych gruczołów wpływa więc na senność, apetyt, energię, popęd seksualny, czy też prawidłowy wzrost. Objawów świadczących o zaburzeniach w poziomie hormonów jest więc tak dużo, że warto w razie wątpliwości udać się do endokrynologa, który zleci odpowiednie badania i jednoznacznie określi, czy gruczoły funkcjonują prawidłowo, a poziom hormonów we krwi utrzymuje się na właściwym poziomie. W razie zaburzeń podpowie też jak radzić sobie z dolegliwościami związanymi z konkretnym schorzeniem.