Zanim podejmiesz najważniejszą decyzję w życiu

najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m. Obecnie kompleks to: Wieżowiec nr 1 (wieża) ? 212 m; dach na wysokości 205,82 m Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m Podest (galeria handlowa) ? 19 m Licz

Zanim podejmiesz najważniejszą decyzję w życiu wycena lokalu kraków
Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?

Trochę informacji o Sky Tower

W pierwszej wersji projektu Sky Tower miał składać się z pięciu wieżowców, przy czym najwyższy z nich miał być rekordowym obiektem w Polsce o wysokości 258 m. Obecnie kompleks to:
Wieżowiec nr 1 (wieża) ? 212 m; dach na wysokości 205,82 m
Wieżowiec nr 2 (żagiel) ? 92-54 m
Podest (galeria handlowa) ? 19 m
Liczba apartamentów we wszystkich budynkach wynosi 236.
Z placu budowy przed rozpoczęciem prac wywieziono 200 tys. metrów sześciennych ziemi (27 250 ciężarówek).
Pod budowę wykonano 150 pali o długości 18 m i średnicy 1,5 metra.
W trakcie prac fundamentowych pod Sky Tower ułożono 200 tys. metrów sześciennych mieszanki betonowej.
Płyta fundamentowa w niektórych miejscach ma grubość 7 metrów.
Do budowy kompleksu zużytych zostało łącznie 30 tys. ton stali zbrojeniowej.
Na przeszklenie fasad zużytych zostało 70 tys. metrów kwadratowych szkła.
Na budowie pracowało do około 1000 osób.
Na budowie pracowało 8 żurawi, w tym jeden o wysokości 220 metrów.
Rozwiązania komunikacyjne w Sky Tower to ponad 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów a także dwa chodniki ruchome. Dźwigi zastosowane w SkyTower to rozwiązania firmy Schindler:

12 dźwigów S7050
6 dźwigów w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
4 dźwigi w grupie ze sterowaniem Miconic 10 i Schindler ID
7 dźwigów S5400 (w tym dwa pożarowe)
Wszystkimi urządzeniami zarządza system Lobby Vision. Schody ruchome w Sky Tower to instalowane w centrach handlowych Schindler 9300 AE, przeszklone mlecznymi szybami o zdolności transportowej 9000osób/h i prędkości 0,5m/s. Cały budynek należeć ma do kategorii A+.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sky_Tower


Wycena domu przed sprzedażą

Wycena domu jest często stosowaną praktyką przed jego sprzedażą. Wykonywana jest ona przez fachowego rzeczoznawcę zwłaszcza, jeżeli dom, który został wystawiony na sprzedaż jest bardzo nowoczesny albo zabytkowy i dlatego osoba sprzedająca dom postanowiła zażądać za jego sprzedaż bardzo dużej kwoty pieniędzy. Dlatego taka wycena często jest wykonywana na życzenie kupującego, który nie chce zostać oszukany i przepłacić za kupowany przez siebie dom. Zdarza się również, że sam właściciel domu decyduje się dokonać jego fachowej wyceny, kiedy po raz pierwszy wystawia na sprzedaż jakąś nieruchomość i chciałby, aby cena za nią zażądana była dla niego korzystna, a jednocześnie niezbyt wygórowana i dostosowana do możliwości kupujących.


Wycena nieruchomości przez biura sprzedaży

Zdarza się, że osoby, które chcą sprzedać jakąś nieruchomość decydują się na skorzystanie z fachowej obsługi takiej sprzedaży przez biuro sprzedaży nieruchomości. Zajmuje się ono również wyceną nieruchomości i ustaleniem dokładnej ceny, jaką można ustalić za sprzedaż domu z całym wyposażeniem, stojącego na większej lub mniejszej działce. Może się zdarzyć, że taka sprzedaż domu z usługą jego wyceny będzie kosztowała drożej niż sama sprzedaż domu za pośrednictwem biura nieruchomości, ale w niektórych sytuacjach fachowa wycena nieruchomości może się okazać nieunikniona ze względu na charakter nieruchomości, którą chcemy sprzedać. Osobami dokonującymi takiej wyceny są rzeczoznawcy i fachowcy znający się na klasie ziemi.