O wodzie i laniu wody

ę i zastanawiasz się, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest parę łatwych trików. Tylko jeśli zużycie wody wydaje ci...się podejrzanie wysokie, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się r

Dodane: 16-10-2014 08:58
O wodzie i laniu wody Tekst o tym jak ważna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy:

Warto oszczędzać wodę

Płacisz wysokie rachunki za wodę i zastanawiasz się, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest parę łatwych trików.

Tylko jeśli zużycie wody wydaje ci...się podejrzanie wysokie, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się również, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeśli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to trzeba jeszcze skontrolować parę rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Skontroluj, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, czy też może woda ucieka do muszli ciągle? To bardzo często występujący problem. Mechanizm spłuczki nie jest zbyt drogi, można go wymienić samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety zafundować sobie nową toaletę.

Ważna jest także jakość i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości zmywarka zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna posiadać automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Polska - kraj deficyty wody

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie istniałoby życie na naszej planecie. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle ciekawym obiektem badania, bo ma unikalne właściwości. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest niezbędna, jednak czy pamiętamy o tym na co dzień?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Oszczędzanie wody jest proste

Zdaję sobie sprawę, że wielu ma alergię na słowo "ekologia" lub "ekolodzy". tylko dobrze byłoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który wykorzystujemy.

Jest kilka metod na oszczędzanie wody, które nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Jednym z najprostszych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, ale wody płynie mniej. Można również częściej brać prysznic, zamiast wanny.